T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü Genç Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü Genç Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Genç Devlet Hastanesi bir ilki başardı

Güncelleme Tarihi: 04/04/2018

Genç Devlet Hastanesi, EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşılayarak, pratikte başarılı bir şekilde göstererek, Doğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Seviye 6 hastanesi olarak tanınmaya hak kazandı.

Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, “HIMSS Avrupa, dünya üzerindeki hastanelerde süreçleri iyileştirmek ve hastaların daha iyi hizmet almasını sağlamak için geliştirdiği yöntem ve akış modellerini, HIMSS Analitik adı altında uluslararası bir standardizasyon mekanizması haline getirerek, Elektronik Tıbbi Kayıt Uyum Modeli (EMRAM)’ı geliştirmiştir. Bu model, hastanelerin elektronik tıbbi kayıt yeteneklerini en temel hizmetlerden kağıtsız tıbbi kayıt ortamına kadar genişleyen bir aralıkta ele almaktadır. HIMSS Avrupa, bu model ile hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirmek ve geldikleri seviyeyi tespit etmek için uluslararası düzeyde kabul gören bir derecelendirme yapmakta ve  6. ve 7. Seviyeye gelmiş olan hastaneleri uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan ederek, akreditasyon belgesi vermektedir” denildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından 10 Ekim’de Genç Devlet Hastanesinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirdiği belirtildi.

Yapılan değerlendirme sonucunda Genç Devlet Hastanesinin EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşılayarak, bunu pratikte başarılı bir şekilde gösterdiği kaydedilen açıklamada, Genç Devlet Hastanesinin Doğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Seviye 6 hastanesi olarak tanınmaya hak kazandığı vurgulandı. 

kaynak: bingolkenthaber